Hosting z dodatkiem
świętego spokoju

Popularne technologie
Bezpieczna Poczta - zaawansowane rozwiązania
Elastyczna przestrzeń dyskowa
Pomoc premium bez dopłat
Darmowa migracja stron WWW i poczty

Przesuń widok

Rozwiązania hostingowe
dla wszystkich potrzeb

PHP
PHP
nodeJS
nodeJS
python
Python
Redis
Redis
Let's Encrypt
Let's Encrypt
MySQL
MySQL
PostgreSQL
PostgreSQL

Wydajne serwery

Nasze serwery oparte są o szybkie, wielordzeniowe procesory i wydajne dyski SSD i NVMe. Stosujemy nowoczesne, zoptymalizowane oprogramowanie i stale monitorujemy wydajność. To wszystko powoduje, że zazwyczaj witryny przeniesione na nasz hosting stron WWW działają szybciej.
Jeśli Twój serwis oparty jest o popularne oprogramowanie WordPress, może Cię zainteresować nasza oferta ultrawydajnych serwerów zoptymalizowanych dla tej platformy.

Współdzielona przestrzeń

Nie musisz dzielić pojemności serwera między skrzynkami jak u innych operatorów. Przestrzeń hostingowa jest całkowicie współdzielona. Utworzona skrzynka nie pomniejsza dostępnej przestrzeni dla innych skrzynek.

Elastyczna poczta do 3000 GB

Zapotrzebowanie na przestrzeń dla poczty z czasem rośnie. W dowolnym momencie, bez zmiany całego pakietu hostingowego, możesz powiększyć pojemność dla poczty aż do 3000 GB! Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba zwiększać całego serwera wirtualnego, co wiązałoby się z większym kosztem.
Nasz system monitorujący Twój hosting zasugeruje taką zmianę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Backup do 3 m-cy

Kopie zapasowe są wykonywane codziennie w nocy. Przechowujemy kopie aż do trzech miesięcy wstecz: 14 kopii codziennych oraz 12 kopii cotygodniowych (tj. 3 miesiące wstecz). Na Twoje życzenie odtworzymy to, czego potrzebujesz. Bezpłatnie, w ramach pakietu hostingu stron internetowych i poczty.

Migracja gratis

Bezpłatnie przeniesiemy strony WWW oraz dowolną liczbę skrzynek e-mail wraz zawartością od dotychczasowego operatora.

Autoinstalator WordPress

Za pomocą kilku kliknięć w panelu hostingu uzyskasz w pełni zainstalowaną i gotową do dalszej pracy aplikację WordPress.

Wsparcie premium w ramach hostingu

Zapewniamy bezpłatny dostęp do szeregu czynności wykonywanych przez naszych specjalistów i ekspertów. Są to m.in. analizy logów, weryfikacja losów zagubionej wiadomości, odtwarzanie z kopii zapasowych, konsultacje oraz doradztwo dot. bezpieczeństwa, i inne.

Okres testowy

Po zarejestrowaniu usługi hostingu strony internetowej (pakiety: NQ#1, NQ#2, NQ#3, NQ#4) można z niej korzystać bezpłatnie przez okres 14 dni.

Gwarancja Satysfakcji

Obok okresu testowego, zapewniamy jeszcze Gwarancję Satysfakcji.
W ciągu 30 dni od dnia opłacenia usługi hostingu stron WWW (pakiety: NQ#1, NQ#2, NQ#3, NQ#4), w razie rezygnacji z usługi, zobowiązujemy się do zwrócenia całej kwoty wpłaconej przez nabywcę.

Serwery hostingowe w Polsce

Dysponujemy własną serwerownią zlokalizowaną w Polsce. Nie korzystamy z serwerów dzierżawionych, oferowanych przez innych operatorów, lecz posiadamy własny sprzęt. Twoje dane nigdy nie zostaną przez nas skopiowane poza granice kraju.

Częste pytania

Co oznacza bezpieczna poczta?

Oczywiście bezpieczne, szyfrowane połączenie z Twoją pocztą, wydajne i skuteczne filtrowanie antyspamowe i antywirusowe połączone z naszą własną czarną listą nadawców, to standard. Ale poczta NQ.pl oferuje Ci znacznie więcej funkcji podnoszących bezpieczeństwo:

  • Możesz ograniczyć logowanie do Twojego konta tylko do połączeń z krajów, w których przebywasz. Albo tylko do określonych, używanych przez Ciebie adresów IP.
  • Możesz nadać różne hasła dla różnych urządzeń, np. inne hasła dla telefonu, laptopa i komputera w biurze. Dzięki temu, jeśli utracisz jakieś urządzenie bądź hasło ulegnie ujawnieniu, to szybko je zablokujesz nie tracąc jednocześnie dostępu do Twojej poczty.
  • Możesz włączyć system podwójnej autoryzacji (2FA) dla systemu webmail i ustawień swojego konta. Dostęp będzie wtedy możliwy tylko po podaniu prawidłowego hasła oraz kodu, który wyślemy Ci na telefon bądź inne konto e-mail.
  • System wykrywania włamań eliminuje na bieżąco roboty próbujące odgadnąć Twoje hasło poczty. System zbiera on informacje o niepożądanych działaniach ze wszystkich naszych serwerów i w razie konieczności zabezpiecza od razu wszystkie nasze usługi.
  • Bezpieczeństwo to także kontrola. Dlatego możesz w każdym czasie sprawdzić listę adresów i krajów, z których logowano się do Twojego konta. Pozwoli Ci to wcześnie dostrzec problemy i zabezpieczyć Twoje wiadomości.
  • Bezpieczeństwo to także kopie zapasowe. Wszystkie dane na serwerach wirtualnych są przez nas kopiowane każdej nocy, a kopie są przechowywane nawet do 90 dni.
  • Jako opcję dodatkową proponujemy usługę SEJFmail. Dzięki niej nie utracisz żadnej cennej wiadomości, nawet w przypadku jej omyłkowego skasowania.

Co oferuje dodatkowa usługa SEJFmail?

SEJFmail umożliwia archiwizowanie na bieżąco wszystkich wiadomości - tak odebranych, jak i wysłanych - ze wszystkich bądź tylko z części Twoich kont e-mail. Masz stały dostęp do tego archiwum. Możesz podglądnąć każdą wiadomość, a także odtworzyć usunięte wiadomości wprost do skrzynki e-mail, z której została usunięta.
SEJFmail to zupełnie odrębne serwery i zupełnie odrębna przestrzeń dyskowa. Jakiekolwiek awarie bądź włamania, które mogą skutkować utratą wiadomości z Twojego konta e-mail, nie mają wpływu na dane zarchiwizowane w SEJFmail.

Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej usłudze SEJFmail.

Jak działa elastyczna przestrzeń dla poczty?

Zazwyczaj, tworząc nowe konto e-mail w serwerze wirtualnym, musisz jednocześnie ustawić jego wielkość wyrażoną w megabajtach bądź gigabajtach. Niby to nic wielkiego, ale pociąga za sobą dwie konsekwencje. Po pierwsze, koniecznie musisz się zastanowić, jak duży zasób wiadomości będzie w przyszłości przechowywany przez użytkownika tego konta. Jeśli przydział przestrzeni okaże się po kilku miesiącach zbyt mały, adresat przestanie otrzymywać korespondencję, i sam nie będzie mógł wysłać nowych wiadomości. Po drugie, przeważnie ustawienie pojemności konta ma swój dolny limit, np. 2 gigabajty. Po utworzeniu kilkunastu kont e-mail zauważasz, że dostępna przestrzeń drastycznie się zmniejszyła, mimo że żadne z tych kont nie zdążyło jeszcze wysłać ani odebrać ani jednego maila. Wracając do punktu pierwszego - im bezpieczniejsze (czytaj: większe) pojemności poszczególnych kont ustawisz, tym szybciej znikać będzie Twoja wolna przestrzeń.

Dlatego nasze serwery nie zmuszają Cię do ustawiania pojemności kont. Jeśli po prostu utworzysz je dla Twoich użytkowników, będą oni mogli wysyłać i odbierać wiadomości tak długo, jak długo pozostanie do dyspozycji choć trochę z przestrzeni poczty w całym serwerze wirtualnym. A wielkość zajętej przestrzeni, którą raportuje nasz system będzie zawsze wielkością faktycznie zajętą przez Twoje dane, a nie pustą przestrzenią, którą musiałaś lub musiałeś przydzielić, bo wymusił to na Tobie system.

Oczywiście nadal możesz ograniczyć pojemność pojedynczego konta, czy nawet wszystkich kont w swoim serwerze, jeśli istnieje taka potrzeba. Ale nawet wtedy zyskasz wiele przestrzeni danych, w porównaniu z systemem, w którym nawet najmniejsze konto, zawierające znikomą liczbę małych wiadomości, musi mieć zarezerwowane 2 gigabajty i cała ta przestrzeń nie może już zostać wykorzystana dla innych kont.

Elastyczna przestrzeń dla poczty to również wygodny mechanizm powiększający pojemność serwera przeznaczoną dla Twoich skrzynek e-mail. Zanim wypełnisz całą pojemność dla poczty, system monitorujący z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuje Cię o tym fakcie. Będziesz mógł wówczas powiększyć przestrzeń dla poczty e-mail bez konieczności zmiany całego pakietu hostingowego, jak to ma miejsce u innych operatorów.
Dzięki temu, minimalizując koszty i zaangażowanie swoje czy też działu IT swojej organizacji sprawisz, że serwer pocztowy będzie rósł razem z Tobą!

Czy uwierzytelnienie 2FA jest dodatkowo płatne?

Nie, uwierzytelnienie 2FA przy dostępie do panelu administracyjnego i systemu webmail jest wliczone w standardową cenę pakietu serwera wirtualnego. Dla Twojego bezpieczeństwa.

Jaka będzie cena odnowienia hostingu strony internetowej?

Nie stosujemy podejrzanych praktyk zawierania umów długoterminowych zakładających znikomą opłatę w pierwszym okresie abonamentowym i znaczącą podwyżkę – czasem zapisaną drobnym drukiem – po jego upływie. Jeśli Twój serwer wirtualny zostanie zarejestrowany w aktywnej promocji, jasno poinformujemy o tym fakcie i o cenie odnowienia usługi.

Ta zasada dotyczy także rejestracji domen, dla których ceny pierwszej rejestracji odbiegają niekiedy bardzo znacząco od cen odnowienia – wynika to jednak przede wszystkim z polityk odpowiednich rejestrów domen, w tym polskiego rejestru prowadzonego przez NASK. Korzyści wynikające z tych, niezależnych od nas, zasad przenosimy na Twoje niższe koszta.

Co oznacza kompleksowe wsparcie SSL?

Ochrona komunikacji użytkownika z serwisem WWW staje się właściwie standardem, zwłaszcza jeśli ten serwis umożliwia użytkownikowi założenie konta, logowanie się do niego, a przede wszystkim – przekazanie danych osobowych czy wykonywanie płatności.

Szyfrowanie połączenia z serwisem wymaga instalacji certyfikatu SSL wystawionego przez zaufaną instytucję certyfikującą. Decydując się na zakup certyfikatu z naszym pośrednictwem, zyskujesz wsparcie w postaci bezpłatnej konsultacji, przeprowadzenia procesu rejestracji certyfikatu w Twoim imieniu, a następnie instalacji certyfikatu na naszych serwerach. Sprawa jest przez nas załatwiana „pod klucz”. A po upływie okresu ważności certyfikatu, powiadamiamy Cię z wyprzedzeniem, aby certyfikat nie wygasł.

Jak będzie wyglądał proces migracji?

Proces migracji serwisów WWW i poczty na hosting w NQ.pl za każdym razem wygląda nieco inaczej. Jest to uzależnione od sposobu udostępnienia nam danych ze starego serwera wirtualnego, liczby i konfiguracji domen, liczby skrzynek pocztowych i wielkości danych w nich zawartych, a także potrzeb i uwarunkowań w organizacji klienta.

Dlatego zawsze na początku kontaktujemy się z Tobą i ustalamy indywidualny harmonogram migracji. Podporządkowujemy nasze działania przede wszystkim trzem zasadom:

  • proces migracji powinien być możliwie najmniej uciążliwy dla użytkowników;
  • przerwa w działaniu usług – jeśli nawet jest niezbędna – powinna być jak najkrótsza, a najlepiej, żeby nie było jej wcale;
  • wszystkie kroki muszą być uzgodnione z klientem tak, aby nikt nie był zaskoczony czy to sposobem, czy efektem przeprowadzonego procesu migracji.

Więcej informacji nt. migracji hostingu strony internetowej i poczty znajdziesz na osobnej stronie.

Czy moja strona będzie działać szybko?

Nasze serwery oparte są o szybkie, wielordzeniowe procesory i wydajne dyski SSD i NVMe. Do hostingu stron WWW stosujemy nowoczesne, zoptymalizowane oprogramowanie i stale monitorujemy wydajność. To wszystko powoduje, że zazwyczaj strony internetowe przeniesione do naszej firmy działają szybciej.

Jeśli jednak prędkość działania serwisu okaże się niewystarczająca, nie wahaj się zwrócić do naszych specjalistów. Przyglądamy się tego rodzaju problemom i często udaje się nam znaleźć rozwiązanie.

Jeśli jest Ci potrzebny tylko serwer dla poczty

Bezpieczna poczta biznesowa oferuje rozbudowane mechanizmy poprawiające bezpieczeństwo poczty. Zawiera m.in. elastyczną przestrzeń dyskową powiększaną zgodnie z rosnącym potrzebami, proaktywny system zapobiegania włamaniom do skrzynek, konfigurowalny system reguł ograniczający dostęp do skrzynek, filtry chroniący przed spoofingiem, wsparcie dla SPF, DKIM, DMARC, mechanizmy uwierzytelnienia dwuskładnikowego (2FA), współdzieloną firmową książkę adresową dostepny również poprzez protokoł CardDAV, współdzielony kalendarz, dziennik logowań i inne.