Niskie ceny
odnowienia domen

Święty spokój z cenami domen: przejrzyście i uczciwie.
Nie zaskakujemy wysoką ceną odnowienia domeny po roku.

Koszt odnowienia zależy od końcówki, np.:
.WAW.PL tylko 50 PLN +VAT
.COM.PL tylko 75 PLN +VAT
.PL tylko 100 PLN +VAT

Przesuń widok

Wyszukaj domenę
dla siebie

Przenieś domenę do nas

  • nie pobieramy opłat za reaktywację domeny .PL
  • odnowienie .PL za 100 PLN
  • odnowienie .WAW.PL i innej domeny regionalnej za 50 PLN
  • odnowienie .COM.PL i innej domeny funkcjonalnej za 75 PLN
  • rozbudowany system powiadomień o odnowieniu (e-mail, SMS)
  • pomoc w konfiguracji domeny
Jak przenieść domenę?
Jak przenieść domenę?
.pl

Domena .pl

Najczęściej wybierana końcówka dla polskich stron WWW
Cena dla pierwszego roku.

15

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji

Hosting
o skalowalnej pojemności

Jeśli szukasz serwera dla
stron WWW oraz poczty

Zobacz szczegóły
Zobacz szczegóły

Zarządzaj swoimi domenami
w NQ.pl

brak opłat za reaktywację domeny .PL

bezpłatna reaktywacja domeny internetowej
powiadomienia o płatnościach związanych z zarejestrowanymi domenami

rozbudowany system powiadomień o płatnościach

pomoc w zarządzaniu i konfiguracji
stref dns

pomoc w rejestracji domen, zarządzaniu i konfiguracji

dostęp do
ponad 500 popularnych
końcówek domen

wyszukiwanie domen – ponad 500 popularnych końcówek
Popularne domeny

Domena .pl

Najczęściej wybierana końcówka dla polskich stron internetowych

15

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji
.pl
.com.pl

Domena .com.pl

Najpopularniejsza domena funkcjonalna. Sugerowane zastosowanie: podmiot gospodarczy

15

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji
.org.pl

Domena .org.pl

Końcówka domen powszechnie stosowane przez organizacje, stowarzyszenia

15

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji
.waw.pl

Domena .waw.pl

Końcówka regionalna dla podmiotów działających w Warszawie i okolicy

15

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji
.eu

Domena .eu

Końcówka dla podmiotów prowadzących działalność w Unii Europejskiej

29

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji
.com

Domena .com

Najczęściej wybierana końcówka dla podmiotów o globalnym zasięgu swojej działalności

49

PLN/rejestracja netto

Więcej informacji
Więcej informacji

Częste pytania

Jaka będzie cena odnowienia w NQ.pl po przeniesieniu?

NQ.pl realizuje politykę niskich cen odnowienia domen w porównaniu do ofert firm konkurencyjnych. Cena odnowienia domeny jest zależna od końcówki domeny.
Przykładowo, odnowienie domeny internetowej .PL w NQ.pl kosztuje 100 PLN netto, podczas gdy niektórzy oferują cenę nawet dwukrotnie wyższą.
Jeszcze większe oszczędności można uzyskać dla domen funkcjonalnych (np. .COM.PL) oraz regionalnych (np. .WAW.PL), dla których ceny odnowienia wynoszą odpowiednio 75 PLN oraz 50 PLN netto, podczas gdy niektórzy oferują cenę 200 PLN netto.

Co oznacza przeniesienie domeny?

Przeniesienie domeny, a dokładniej przeniesienie zarządzania domeną to tzw. transfer domeny. Jest to operacja, w której zmienia się rejestratora domeny (np. na NQ.pl).
Do przeprowadzenia transferu domeny niezbędne jest posiadanie kodu autoryzacyjnego dla domeny (authinfo, authcode). Rejestrator domeny to podmiot zarządzający domeną. Jest on pośrednikiem pomiędzy właścicielem domeny (abonentem), a rejestrem nadrzędnym (NASK, EURid, ICANN, etc.) odpowiedzialnym m.in. za rejestrację domeny, pilnowanie terminów odnowienia domeny i fakturowanie tej usługi.

Czym różni się transfer od zmiany delegacji domeny?

Transfer domeny skutkuje zmianą rejestratora, czyli podmiotu zarządzającego domeną. Nie ma on zazwyczaj żadnego wpływu na jej techniczne działanie.
Rejestrator domeny jest pośrednikiem pomiędzy właścicielem domeny (abonentem), a rejestrem nadrzędnym (NASK, EURid, ICANN, etc.). Podmiot ten jest odpowiedzialny m.in. za pilnowanie terminów odnowienia domeny i fakturowanie tej usługi.
Aby domena działała prawidłowo, musi mieć przypisane min. dwa serwery DNS. Zazwyczaj są to serwery należące do operatora świadczącego inne usługi, np. serwer WWW, serwer poczty.
Zmianę delegacji domeny czyli przypisanie jej innych serwerów DNS, zazwyczaj wykonuje się więc podczas zmiany operatora usług hostingowych dla strony WWW lub poczty e-mail. Konfiguracja domeny musi po prostu pasować do wymagań nowego operatora, aby usługi działały poprawnie. Należy w tym celu użyć panelu udostępnionego przez rejestratora domeny.

Jak można uzyskać kod autoryzacyjny dla domeny?

Kod autoryzacyjny (stosowane określenia: kod authinfo, authcode, etc.) jest wydawany na wniosek abonenta, czyli właściciela domeny przez rejestratora domeny, czyli podmiot zarządzający domeną. Każdy rejestrator jest zobowiązany do wydania kodu autoryzacyjnego po uprzednim zweryfikowaniu wnioskodawcy.
Rejestratorzy stosują różne procedury wydania kodu autoryzacyjnego. W większości przypadków, niezbędne jest dostarczenie do rejestratora stosownego wniosku podpisanego przez abonenta.

Czy reaktywacja domeny jest usługą płatną dodatkowo?

Brak zapłaty za odnowienie domeny przed terminem jej wygaśnięcia powoduje, że rejestr nadrzędny (NASK, EURid, etc.) blokuje domenę. W rezultacie, usługi związane z tą domeną: strona WWW oraz poczta e-mail przestają poprawnie działać.
Wznowienie pracy domeny jest nazywane reaktywacją domeny. Dochodzi do niej po uiszczeniu zaległej opłaty tytułem odnowienia domeny na kolejny okres abonamentowy. Rejestry nadrzędne pobierają ponadto dodatkową opłatę reaktywacyjną. Opłata ta jest zazwyczaj przenoszona na klienta (abonenta).
W NQ.pl zdecydowaliśmy, że nie będziemy pobierać opłaty reaktywacyjnej dla domen z końcówką .PL (również .COM.PL, .WAW.PL i innych).
Dla naszego klienta oznacza to oszczędność wynoszącą nawet 200 PLN netto!

Czy mogę przenieść do was domenę już wygasłą?

Tak, przeniesienie (transfer) domeny wygasłej do NQ.pl jest możliwy. W przypadku domen .PL nie stanowi to żadnego problemu, a pobierana przez nas opłata dotyczy wyłącznie odnowienia domeny na kolejny rok. W takiej sytuacji, nie pobieramy opłaty za reaktywację domeny, co dla klienta może oznaczać oszczędność wynoszącą nawet 200 PLN netto.
W przypadku domen z inną końcówką prosimy o kontakt, ponieważ możliwość transferu domeny wygasłej jest uzależniona od polityki rejestru nadrzędnego.
Przeniesienie domeny (również wygasłej) wymaga posiadania kodu autoryzacyjnego dla tej domeny. Kod ten powinien wydać dotychczasowy rejestrator domeny.

Jak zmienić dane właściciela domeny?

Zmiany danych teleadresowych właściciela domeny (abonenta) można dokonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego lub po przesłaniu do nas wypełnionego wniosku.
Jeśli jednak planowana modyfikacja ma celu wskazanie innego podmiotu jako właściciela domeny, wówczas niezbędne jest przeprowadzenie cesji praw do domeny. W takiej sytuacji potrzebne będzie dostarczenie do nas podpisanego formularza cesji.
W szczególności, zmiana numeru NIP abonenta oznacza konieczność przeprowadzenia cesji praw do domeny na rzecz innego podmiotu.

Od czego zależy cena odnowienia domeny?

Ceny rejestracji domen i ich odnowienia zależą od polityki handlowej rejestrów nadrzędnych oraz polityki danego rejestratora. W przypadku domen .COM, .EU i innych zarządzanych przez rejestry funkcjonujące poza granicami naszego kraju, na cenę końcową będą miały wpływ również wahania kursów walut.