Dbałość o optymalną konfigurację sprzętową serwera dedykowanego owocuje m.in. korzyściami ekonomicznymi. Z tego powodu uznawanie za konfigurację idealną, serwera np. o najbogatszym wyposażeniu jest błędne.

Najlepiej dopasowana konfiguracja serwera dedykowanego

W rozmowach z naszymi Klientami zwracamy uwagę na istniejące możliwości lepszego dopasowania platformy serwerowej do potrzeb, które są nam przedstawiane. Możliwości skalowania, które posiadają oferowane przez nas platformy serwerowe pozwalają na dostosowywanie konfiguracji do rosnących z czasem potrzeb.

Rozmiar pamięci RAM

Współczesne serwery pracujące z systemami 64-bitowymi potrafią wykorzystać znaczną ilość pamięci operacyjnej RAM. Z naszej praktyki wynika, że wielkość 8GB ujęta w konfiguracji standardowego serwera dedykowanego z naszej oferty, jest w zdecydowanej ilości przypadków wystarczająca.

O większej ilości pamięci warto pomyśleć np. w sytuacji spodziewanej dużej liczby nawiązywanych połączeń do serwera www, z których każde tworząc proces potomny tego serwera alokuje na swoje potrzeby większą ilość pamięci.

Takich sytuacji jak opisana powyżej, w których zapotrzebowanie na większą ilość pamięci operacyjnej rośnie, jest wiele. Serwery dedykowane, które udostępniamy posiadają możliwość elastycznej rozbudowy konfiguracji w trakcie trwania umowy. Korzystając z naszej opieki administracyjnej, sami powiadomimy Cię o konieczności zwiększenia pamięci w celu poprawy wydajności pracy maszyny.

Macierz dyskowa

W rozmowach z Klientami często pojawia się oczekiwanie posiadania jak największej przestrzeni dyskowej w ramach nabywanego serwera dedykowanego. Nierzadko jednak okazuje się, że przy stale zwiększającej się oglądalności stron www, obsługiwanych przez ten serwer, to nie pojemność, a wydajność macierzy dyskowej zaczyna być niewystarczająca.

Dobór właściwej macierzy spośród dostępnych typów RAID 1, 0+1, 5, a także dobór technologii dysków twardych stosowanych (SATA, SAS, SSD) w sposób bardzo znaczący wpływa na szybkość działania całego systemu, oraz zdolność do obsługiwania większych obciążeń.

Analizując system, który wskutek coraz większego obciążenia przestaje być dostatecznie wydajny, niejednokrotnie, stosunkowo prostymi zabiegami, bez konieczności wymiany serwera i znaczącego zwiększania kosztów dla Klienta, byliśmy w stanie gwałtownie poprawić sprawność działania maszyny.

Zachęcamy do kontaktu, podczas którego możemy pomożemy w doborze właściwej konfiguracji serwera.