Sprawdź również:

16
Zamów

Rozwiązania dla programistów oferowane przez NQ.pl znacząco ułatwiają ich pracę.

Narzędzia dla webmasterów, koderów i projektantów

Jako twórca serwisu WWW lub jakiegokolwiek innego oprogramowania, musisz panować nad terminami, zgłoszeniami o usterkach przesyłanymi przez testerów i użytkowników, kodem źródłowym w niejednokrotnie setkach odrębnych plików, i jeszcze wieloma innymi aspektami prowadzenia projektu informatycznego.
Postaraliśmy się, aby maksymalnie ułatwić Ci te działania.

Wersjonowanie plików z użyciem repozytoriów SVN

Oferujemy – w formie dodatku do usługi hostingowej, bądź zupełnie niezależnie – dostęp do oprogramowania Subversion służącego do kontrolowania, przechowywania i archiwizowania kolejnych wersji kodu źródłowego, ale także plików binarnych – obrazów, skanów, dokumentacji i jakichkolwiek innych plików, które wchodzą w skład projektu informatycznego.

Wystarczy, że zamiast przechowywać drzewo katalogów projektu lokalnie, na swoim komputerze, zaimportujesz je do Subversion na serwerach NQ.pl. Uzyskasz nieograniczony dostęp do każdej z zaimportowanych wersji – czy to najnowszej, czy każdej z wersji archiwalnych, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.
Będziesz mógł synchronizować i kontrolować pracę wielu członków zespołu projektowego nadając każdemu z nich uprawnienia wyłącznie do tych części dokumentacji projektowej, które są mu niezbędne do pracy, a także porównywać starsze i nowsze wersje każdego pliku źródłowego oprogramowania celem odnalezienia wprowadzonych – nie zawsze poprawnych - zmian.

Praca grupowa i zarządzanie projektem

To jeszcze nie wszystko. W naszym pakiecie SVN+Trac otrzymasz dostęp do oprogramowania Trac – stosunkowo prostego, ale zawierającego najpotrzebniejsze elementy – oprogramowania wspomagającego zarządzanie projektami. Ułatwia ono m. in. dokumentację komunikacji między członkami zespołu projektowego, obsługę zgłoszeń testerów i użytkowników.

Automatyczna publikacja zmian na serwerze www

Korzystając z funkcjonalności svn2www, możesz także skorzystać z ułatwień w publikowaniu nowych wersji oprogramowania serwisu internetowego, jeśli jest on obsługiwany na naszych serwerach.
System pozwala zlecić automatyczną publikację najnowszych wersji przechowywanych w repozytorium Subversion. Nie ma już potrzeby mozolnego kopiowania całej zawartości serwisu przez FTP lub wybierania do skopiowania tylko plików zmodyfikowanych, co może rodzić błędy w działaniu serwisu, gdy plików jest sporo i wkradnie się pomyłka.

Co z bezpieczeństwem Twoich danych?

Wszystkie połączenia do Subversion i Trac mogą być realizowane szyfrowanym protokołem SSL. Każdej nocy archiwizujemy całe drzewo Twoich projektów na odrębny serwer archiwizacyjny umieszczony poza pomieszczeniem serwerowni.
Dla Twojego świętego spokoju, możemy również automatycznie wykonywać kopie Twoich repozytoriów, poprzez wysyłanie ich e-mailem (przy niewielkich rozmiarach), albo kopiowanie na wskazany serwer ftp. Nie pobierzemy za tę dogodność żadnej dodatkowej opłaty, a Twoje pliki będą dodatkowo zabezpieczone.

Zapoznaj się z naszą ofertą SVN+Trac już teraz!

W zależności od wybranego pakietu hostingu wirtualnego bądź dedykowanego, możesz korzystać z niej nawet zupełnie za darmo.
Jeśli profesjonalnie zajmujesz się tworzeniem stron WWW, przejrzyj informacje o naszym programie partnerskim.