Sprawdź również:

58
Zamów

Posiadanie własnej, profesjonalnej serwerowni, gdzie gromadzone są wszelkie dane naszych Klientów daje poczucie dodatkowego bezpieczeństwa.

Jakość usług to również profesjonalne zaplecze techniczne

Posiadamy własną serwerownię zlokalizowaną w Polsce (Skawina 15km od Krakowa), do której doprowadzane są łącza światłowodowe i radiowe od trzech operatorów: TP S.A., NETIA S.A. oraz GTS.

Router wspierający protokół BGP4, odpowiada za dynamiczne sterowanie przepływem danych, zapewniając niezawodną komunikację nawet w wypadku awarii pojedynczych łączy. Infrastruktura światłowodowa jest przygotowana do obsłużenia przepływności rzędu kilku Gb/s.

Gwarantowane zasilanie serwerów NQ.pl jest zapewnione dzięki zespołom zasilaczy awaryjnych UPS firmy APC Silcon z modułami bateryjnymi, pracujących w trybie równoległym. Awaria pojedynczego zespołu UPSów nie spowoduje utraty zasilania serwerowni.

Moduły bateryjne UPS wystarczają na ok. godzinną pracę urządzeń serwerowych. Jednak, maksymalnie po pięciu minutach następuje przełączenie zasilania na prądotwórczy, napędzany silnikiem Diesel agregat o dużej mocy, który podtrzymuje pracę zarówno serwerów, klimatyzacji jak i systemów bezpieczeństwa.

Wszystkie serwery posiadają wbudowane dwa, redundantne zasilacze, które mogą być wymieniane bez konieczności wyłączania serwerów (posiadają tzw. funkcję hot-swap).
Każdy z zasilaczy jest podpięty do odrębnego obwodu zasilania, co dodatkowo zwiększa pewność pracy serwerów. Dwa obwody zasilania dostarczają energię elektryczną pochodzącą z innego zespołu urządzeń UPS, co pozwala zmniejszyć ryzyko awarii serwerów w razie uszkodzenia dowolnego zasilacza awaryjnego.

Urządzenia sieciowe nie posiadające podwójnych zasilaczy, dla bezpieczeństwa i pewności zasilania są podpięte do elektronicznego przełącznika zasilania STS firmy Eaton. Zadaniem przełączników STS jest niemal natychmiastowa zmiana źródła zasilania na zapasowe w razie zaniku napięcia w jednym obwodzie zasilania, bez przerwania pracy właściwego urządzenia. W ten sposób urządzenia posiadające pojedyncze zasilacze są chronione przed awarią dowolnego z obwodów zasilających te urządzenia.

19-21°C to zakres temperatury, a 45% to wilgotność względna powietrza, które gwarantują optymalną pracę urządzeń elektronicznych. W NQ.pl redundantne zespoły szaf klimatyzacji precyzyjnej HiRef dbają o to, by serwery i umieszczone na nich dane były przechowywane dokładnie w takich warunkach. Zastosowanie redundancji szaf chłodzących gwarantuje utrzymanie właściwych parametrów powietrza w serwerowni nawet w przypadku awarii którejkolwiek szafy chłodzącej.

Szafy klimatyzacyjne tłoczą zimne powietrze w przestrzeń pod podłogą techniczną, w której zamontowane są podłogowe żaluzje sterujące strumieniem tego powietrza w odpowiedni sposób. Ciepłe powietrze wydobywające się z tylnej części serwerów dzięki odpowiedniej aranżacji pomieszczenia serwerowni oraz zastosowanym rozwiązaniom nie miesza się z powietrzem zimnym. W ten sposób wydzielone zostały strefy korytarzy zimnych i gorących.

W serwerowni zastosowano system podłogi technicznej również ze względu na konieczność przeprowadzenia znacznej ilości kabli transmisyjnych, których sumaryczna długość wynosi kilka kilometrów (!). Zastosowane okablowanie zapewnia m.in. połączenie portów Ethernet z wszystkich serwerów do przełączników sieciowych pracujących w szafie dystrybucyjnej.
W serwerowni zastosowane zostały urządzenia sieciowe firm Cisco oraz Hewlett Packard.

NQ.pl od wielu lat stosuje serwery produkowane przez Supermicro. Są to sprawdzone rozwiązania oferujące szerokie możliwości dostosowania konfiguracji sprzętowej do potrzeb naszych Klientów. Oprócz maszyn stale pracujących dla naszych Klientów, w szafach serwerowych dostępne są urządzenia rezerwowe, uruchamiane w razie jakiejkolwiek awarii.
Kanał dystrybucyjny, którym się posługujemy zapewnia nam szybką dostawę nowych maszyn.

W naszej serwerowni zostały zastosowane rozwiązania zapewniające skuteczną konserwację całej infrastruktury. Dzięki temu minimalizujemy prawdopodobieństwo powstania usterek oraz znacząco skracamy czas usuwania ewentualnych awarii.
Każdy serwer instalowany w szafie ma zapewniony komplet dedykowanych portów i gniazd, a cała infrastruktura jest odpowiednio oznakowana. Zachowanie właściwego porządku i ścisłe stosowanie się do przyjętych norm eliminuje ryzyko pomyłek i błędów ludzkich.

Wszystkie serwery posiadają zainstalowane karty zarządzające KVM-over-IP, dzięki którym możliwy jest stał nadzór nad każdą maszyną, zarówno przez naszych administratorów jak i Klientów zarządzających serwerem samodzielnie. Serwery korzystają również z profesjonalnych rozwiązań Altusen™, firmy ATEN. Dzięki dedykowanej sieci, nasze serwery mogą być w łatwy sposób identyfikowane przez administratorów i zarządzane z poziomu dostępnych konsoli.
Wszystkie rozwiązania stosowane w NQ.pl mają na celu zapewnienie bardzo wysokiej jakości świadczonych usług i gwarantowanie ich dostępności na poziomie 99,95%

Serwerownia NQ.pl jest chroniona przez wyspecjalizowaną, koncesjonowaną firmę ochroniarską 24 h na dobę. Do obiektu tego dostęp mają jedynie wybrani specjaliści NQ.pl. By zwiększyć bezpieczeństwo danych, serwerownia NQ.pl jest wyposażona w system alarmowy oraz kamery przemysłowe.

Zespół NQ.pl składa się z pracowników posiadających właściwe wykształcenie i kilkunastoletnie, bogate doświadczenie w branży hostingowej. Liczymy, że opinie naszych dotychczasowych Klientów oraz posiadana wiedza i doświadczenie będą zachęcą do współpracy z NQ.pl. Serdecznie zapraszamy.