Usunąłem ważnego e-maila, jak go odzyskać?

Któż z nas nie usunął przypadkowo ważnego e-maila? Czy też cenna wiadomość zniknęła w odmętach SPAM-u? Ten problem dotyczy praktycznie wszystkich użytkowników poczty e-mail, bez względu na to czy korzystamy z Outlooka, Thunderbirda lub aplikacji webmail. Dla naszych Klientów uruchomiliśmy nową usługę o nazwie SEJFMail, która pozwala archiwizować cały ruch pocztowy, a w krytycznej sytuacji przywrócić usunięte e-maile.

scared_sejfmail

Poczta e-mail jest obecnie podstawowym medium komunikacyjnym w biznesie, dlatego sprawnie działająca usługa hostingowa (w tym kontekście hosting poczty e-mail), to niemalże wymóg konieczny każdej organizacji. Skrzynki e-mail są bardzo często jedynym repozytorium ważnych dokumentów. Niestety, bardzo często zdarza się, że użytkownicy poczty nie przykładają należytej uwagi do kwestii bezpieczeństwa swoich wiadomości e-mail.

SEJFMail – Usunąłeś? Przywróć!

Usługa SEJFMail pozwala na dodatkowe archiwizowanie całego ruchu pocztowego w ramach danego serwera (wirtualnego, VPS czy dedykowanego). Wszystkie bądź niektóre maile mogą być niezwłocznie po ich wysłaniu czy odebraniu skopiowane do oddzielnego archiwum. Co więcej, kopiowanie odbywa się automatycznie bez udziału użytkownika użytkownika danej skrzynki.

Przywracanie utraconego maila sprowadza się do kilku prostych czynności:

  1. zalogowanie do SEJFMail (pod adresem https://sejfmail.nq.pl),
  2. odnalezienie w odpowiednim katalogu poszukiwanej wiadomości,
  3. zaznaczenie jej i kliknięcie na przycisk „Przywróć”.

Nie masz jeszcze usługi SEJFMail? Aktywuj ją za darmo w promocji na rok! Więcej informacji znajdziesz tutaj: SEJFMail
sejfmail_logo_small

 

Nie mam usługi SEJFMail. Czy mogę odzyskać utracony e-mail?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie znając szczegółów konkretnego przypadku. Czasami wystarczy sprawdzić folder Kosz (jeśli wiadomość została usunięta).  Poniżej przedstawiamy kilka często spotykanych sytuacji, w których z dużym prawdopodobieństwem nie uda się odzyskać straconych e-maili, nie posiadając aktywnej usługi SEJFMail dla danej skrzynki:

  • poczta e-mail znajdowała się wyłącznie na komputerze lokalnym i uszkodzeniu uległ dysk twardy,
  • kopie wiadomości e-mail po wysłaniu nie są zapisywane na lokalnym komputerze,
  • maile zostały celowo usunięte ze skrzynki przez osobę niepowołaną przed wykonaniem backupu,
  • wiadomość trafiła do SPAM-u i została usunięta (manualnie lub automatycznie),
  • e-mail został celowo usunięty (nie jest również dostępny w koszu).

Mądry Polak przed szkodą

Utrata poczty e-mail może przełożyć się na realne straty finansowe i wizerunkowe dla firmy. SEJFMail to swoiste ubezpieczenie pozwalające nam spać spokojnie, a w razie krytycznej sytuacji natychmiast przywrócić wiadomości. Atutem SEJFMail jest również jego bezobsługowe działanie i cena, która w porównaniu do potencjalnych strat może okazać się niewyobrażalnie niska. Nie trzeba instalować ŻADNYCH programów oraz kupować własnych fizycznych serwerów. Warto zadbać o bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy zanim będzie za późno.

Comments are closed.