Nowy Panel Administracyjny NQ.pl

Panel Administracyjny NQ.pl

Wybór dostawcy hostingowego podyktowany jest wieloma czynnikami. Niewątpliwie jednym z nich jest Panel Administracyjny, który powinien cechować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz przejrzystością. Dobrze, jeśli przy okazji jest ładny wizualnie. Dzisiejszy wpis, poświęcony jest nowemu Panelowi Administracyjnemu NQ.pl, który sukcesywnie wdrażamy na serwerach obsługujących naszych Klientów. Zapraszamy do lektury oraz obejrzeniu screenów nowego panelu.

Wielu dostawców rozwiązań hostingowych korzysta z gotowych rozwiązań, jak np. Direct Admin, Cpanel czy Plesk. Stosowanie gotowych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć ich powszechną znajomość, łatwość obsługi i bogactwo funkcjonalności. Z drugiej jednak strony, duża popularność może znacznie obniżyć ich bezpieczeństwo. Dodatkowo, mniej doświadczony użytkownik może czuć się niepewnie używając narzędzia o możliwościach znacząco przekraczających jego potrzeby.

NQ.pl od zawsze stosowało swój własny, autorski Panel Administracyjny. Po wielu latach, sprawdzony, wysłużony i trochę „oldschoolowy” wizualnie panel ustępuje miejsca nowemu rozwiązaniu. Najważniejszym celem przy projektowaniu nowego Panelu było stworzenie bezpiecznego i funkcjonalnego rozwiązania, z którego bez problemu będą mogli korzystać zarówno mniej zaawansowani Użytkownicy jak i Serwerowi Eksperci. Autorskie rozwiązanie pozwala także dostarczyć Użytkownikom funkcje, które nie są dostępne w gotowych rozwiązaniach. Korzystając z wielu lat doświadczeń, znając potrzeby Klientów udało się znaleźć kompromis pomiędzy przejrzystością, mnogością funkcji i użytecznością. Własny Panel daje również możliwość dalszej rozbudowy i dodawania nowych funkcji, które na pewno będą się pojawiać w niedalekiej przyszłości.

Poniżej kilka screenów nowego Panelu:

Panel administracyjny NQ.plPojawił się Panel szybkiego dostępu. Po „najechaniu” kursorem myszki na widoczny po prawej stronie pionowy pasek ikon, pojawia się podręczne menu, które zawiera najczęściej używane funkcje.

menu rozwijane - panel administracyjny NQ.plJedną z najczęściej wykonywanych czynności w Panelu Administracyjnym, jest tworzenie oraz zarządzanie kontami e-mail.

Tworzenie konta email - panel administracyjny NQ.pl

Wszystkie utworzone adresy e-mailowe przedstawione są w formie listy. Z jej poziomu, można dokonać czynności takich jak: zmiana hasła; dodawanie i usuwanie aliasów; konfigurowanie grup pocztowych; blokowanie konta czy usuwanie konta.

Lista kont email - panel administracyjny NQ.plDla każdego konta można wyświetlić informacje konfiguracyjne danego konta oraz listę aliasów.

Konfiguracja kont email - panel administracyjny NQ.plPraktycznie każda dynamicznie generowana strona WWW musi posiadać bazę danych. Panel NQ.pl umożliwia szybkie i łatwe tworzenie baz MySQL oraz PostgreSQL.

Tworzenie bazy danych - panel administracyjny NQ.plDodawanie konta do bazy danych jest również łatwe i szybkie.

Dodawanie konta do bazy danych - panel administracyjny NQ.plPonadto, możliwe jest określenie uprawnień danego konta:

Uprawnienia dostępu do bazy danych - panel administracyjny NQ.plPanel będzie systematycznie rozbudowywany o nowe moduły. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje oraz uwagi ze strony Użytkowników na temat modyfikacji panelu czy dodawania nowych funkcji.

2 thoughts on “Nowy Panel Administracyjny NQ.pl

  1. A jak wygląda sprawa z walidacją wprowadzanych danych? Poprzedni panel potrafił się wyłożyć z bliżej nieokreślonej przyczyny i dopiero telefon do Was wyjaśniał sytuację.

    • Faktycznie, w starym panelu walidacja wprowadzonych danych, w określonych sytuacjach nie generowała należytych komunikatów o błędzie. W nowym panelu problem ten został całkowicie rozwiązany 🙂